Zdjęcia
-
Dzisiejszego dnia grupa Kropeczek wybrała się do Mauzoleum w Ostrołęce. Ostrołęckie mauzoleum jest obiektem poświęconym poległym w jednej z bitew powstania listopadowego. Przedszkolaki zobaczyły sarkofag, w którym spoczęły prochy powstańców. Na ekspozycji obejrzały wizualizację obrazu Karola Malankiewicza – uczestnika bitwy – prezentującą ostrołęcką batalię. Uwagę dzieci zwróciła również armia miniaturowego wojska, złożona z ołowianych żołnierzyków. Ponadto wewnątrz fortu Kropeczki obejrzały skansen artylerii Królestwa Polskiego, zawierający repliki armat, a także kopię wyrzutni Bema. Przedszkolaki miały okazję także udać się na taras Mauzoleum, skąd podziwiać mogły forty i pole historycznej bitwy, a także panoramę miasta. Na zakończenie każde dziecko wykonało swój \"pamiątkowy kamień\".
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-